środa, 19 stycznia 2011

Essence No Limits Eye Colour Booster Volume Mascara - 01 Cosmopolitan

Moim zdaniem to jeden z bubli Essence. Markę Essence bardzo lubię, ale ten tusz to jeden z najgorszych kosmetyków tej firmy jaki mam.

Jest to kolorowy tusz do rzęs, w odcieniu 01 Cosmopolitan - opakowanie sugeruje, że będzie to szmaragdowa, chłodna zieleń. W rzeczywistości kolor tuszu to dość jasna jak na tusz do rzęs - zieleń, trochę podobna do tej z zakrętki tuszu - ale o wiele bardziej zgaszona i lekko perłowa z maleńkimi, naprawdę mikroskopijnymi zielonymi drobinkami. Szkoda, że nie zrobiłam zdjęcia skóry pomazianej tym tuszem, bo wtedy dobrze widać, że sam tusz jest mocno przezroczysty. Mniej więcej wygląda to tak jakby do zupełnie przezroczystej niczym woda bazy dodać troszkę pigmentu, ale tylko troszkę i sypnąć szczyptę zielonego pyłku. Tusz jest bardzo słabo widoczny na rzesach. Przy pierwszym pociągnięciu wogóle nie widać, że zostały czymkolwiek pomalowane. Kiedy już się trochę wysilę i nałożę kilka warstw - kolor widać, ale rzęsy nie wyglądają ładnie. Po pierwsze kolor tego takiego tuszu powienien być intensywny żeby był trochę widoczny, a po drugie na tyle ciemny żeby podkreślał rzęsy. A kiedy zrobię makijaż oka (cienie, kredka) i wytuszuję rzęsy tym tuszem to poprostu rzęs wcale nie widać. Tusz ma taką suchą formułę, zachowuje się jakby był mocno wyschnięty. Kiedy konkretniej wytruszuję nim rzęsy żeby kolor był choć troszkę widoczny, są poprostu posklejane.

To taki "nastolatkowy" tusz, myślę, że jakby używać go nawet w podstawówce nikt by nas nie ochrzanił za makijaż, bo przy jednej warstwie jest praktycznie nie widoczny:/. Nie polecam... Chyba skutecznie znięchęcił mnie do jakichkolwiek kolorowych tuszy (mialam kiedyś niebieski z Avonu ,też okropny).Porównanie szczoteczki No Limits Eye Colour Booster do Multi Action Essence (różowego). 
Są prawie identyczne.


Tusz na białej kartce:

I na oku:2 komentarze:

  1. nie wygląda za ciekawie ten tusz
    wolałabym aby był bardziej widoczny kolorek, żywszy :D

    OdpowiedzUsuń
  2. no niefajny ;/ wg nie widać że jest kolorowy i strasznie skleja ;/

    OdpowiedzUsuń