czwartek, 2 czerwca 2011

STOP oszustom!

Ja także przyłączam się do apelu Sabbath, TUTAJ znajdziecie orginalny post.

"Bloggerko! Bloggerze!

Tworzysz bloga, inwestujesz w niego swój czas, wiedzę, umiejętności, pasję? Tworzysz markę rozpoznawalną dla Twoich czytelników? Czujesz, że masz swoje miejsce w wirtualnej rzeczywistości?

Ilu z Was zastrzegło nazwę bloga, zarejestrowało domeny (z różnymi końcówkami) z tą nazwą?

Niewielu, prawda? Na tym polega istota blogowania: mamy miejsce w sieci, w którym bez opłat dzielimy się swoją pasją i talentem.

A teraz wyobraźcie sobie, że właściciel innego bloga rejestruje domenę z nazwą miejsca, o którego renomę tak długo dbacie i umieszcza tam odsyłacz do siebie.

Właśnie spotkało to mnie.

Właściciel bloga Nie Muzyczna Pięciolinia Marcin Budzyk wykupił domenę z nazwą bloga Sabbath of Senses, którego prowadzę od 2008 roku i umieścił tam przekierowanie na swojego bloga, na którym wielokrotnie mnie oczerniał.


Proszę, nie publikujcie tego adresu na forach, żeby nie przesuwać go wyżej w wyszukiwarce. Korzystajcie ze skanu.


Prawo pozwala na rejestrowanie domen o dowolnej, niezastrzeżonej nazwie. To, co powstrzymuje ludzi przed kradzieżą cudzej nazwy to zasady. Wiemy jednak, że istnieją ludzie, którzy ich nie mają.

To się może zdarzyć każdej i każdemu z nas. Bez względu na to, na jaki temat piszemy - zawsze może znaleźć się ktoś, kto będzie usiłował pasożytować na Naszej pracy. Nie pozwólmy na to!

Piszcie o tej sprawie na swoich blogach, wywalajcie kolesia z blogrolla, informujcie kogo się da - niech potencjalny kolejny cwaniak wie, że takie zachowanie oznacza internetowy ostracyzm. Zareagujmy tak, żeby każda kolejna pijawka, której przyjdzie do głowy taki numer miała świadomość, że nie warto.


Dziękuję
Sabbath"

10 komentarzy:

 1. Dziękuję. Już nie wiem, który raz dziś, ale za każdym razem równie szczerze i z całego serca. To nie jest sprawa tylko moja i tego pana, to przecież walka o fair play w blogosferze. I proszę, jacy jesteśmy silni. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A wyjaśni mi ktoś jak laikowi co ten koleżka właściwie zrobił??? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. No tak, to jest dopiero chamstwo..

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy raz słyszę o taki człowieku ;/
  to straszne ;/

  OdpowiedzUsuń
 5. Wieczorkiem pokaże :)Na moje pazurki niestety nie starczą, muszę robić na 2 razy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie ma za co, szaleja z promocjami to musiałam zrobić edit i wysłać jeszcze raz xD

  Ale moim zdaniem te lakierki maja cudne kolorki

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuje kochana ;*

  Wiem ze nie powinnam prosić, ale jezeli nie miałasbys przeciko nic mogłabys polecic mnie w konkursie u swoich znajomych, zeby na mnie głkosowali ;)?

  OdpowiedzUsuń